Jedziemy do Austrii na międzynarodową konferencję opowiedzieć o tym jak pracujemy w systemie „Zaprojektuj i Wybuduj”. Jako jedyna firma budowlana z Polski. Brawo MY

Każdego roku w Austrii odbywa się konferencja World Sustainable Energy Days (WSED). Skupia wiele branż i kierunków, które łączy jedno – energooszczędność. Da Vinci stwierdził, że teoria bez praktyki jest jak żeglarz bez steru i kompasu – i miał rację.
Naszą specjalnością jest działanie w systemie „Zaprojektuj i Wybuduj”. Pracuje w taki sposób wiele firm. Ale my jesteśmy najlepsi. Swoje zadania wykonujemy z należytą starannością, chcąc zawsze w najlepszy możliwy sposób sprostać oczekiwaniom inwestora. Dlatego to właśnie nas zaproszono na konferencję. Bo połączyliśmy teorię z praktyką w najlepszy możliwy sposób.

Pracownicy: Hanna Iwaszczyszyn, Paweł Kociołek i Marcin Tabaczkiewicz opracowali temat stosowania modelu biznesowego „Zaprojektuj i Wybuduj” w obszarze hal przemysłowych z częścią socjalną, w kontekście zrównoważonego rozwoju. Opisali jak ten system stosuje się w oparciu o innowacyjne działania, które prowadzą do oszczędzania energii. Nasza firma zawsze stara się dbać o środowisko i prężnie rozwija się w tym kierunku, w tym także dzięki systemowi „Zaprojektuj i Wybuduj”. Organizatorzy i komitet naukowy docenili pracę naszych kolegów z oddziału we Wrocławiu i zaprosili ich do aktywnego udziału w konferencji WSED 2023, na której zaprezentują swój artykuł. 

– Przedstawiliśmy efektywność modelu biznesowego „Design –build” w branży budowlanej, który sprawdza się przy realizacji zasad zrównoważonego rozwoju przy budowie hal przemysłowych – mówi Hanna Iwaszczyszyn. – Proces wdrażania zasad ekorozwoju w budownictwie wpisuje się w falę globalnych zmian w gospodarce Unii Europejskiej, ukierunkowanych na znaczące obniżenie zużycia energii i redukcję emisji gazów cieplarnianych. Przeanalizowaliśmy wzrost kosztów eksploatacji obiektu w zakresie jego cyklu życia i pokazaliśmy korzyści ścisłej współpracy projektantów i wykonawców, gdy oba te działy są po jednej stronie. Firma M&J, która pracuje w systemie „Design–build” jest przykładem tego, że wiedza praktyczna pomaga dostosować projekt do potrzeb inwestora przy optymalizacji kosztów inwestycji z zastosowaniem nowoczesnych i jakościowych rozwiązań. Takie podejście jest korzystne dla inwestora, dla nas (projektantów i wykonawców) oraz dla środowiska. I to jest clou całego pomysłu. Nie ma, że się nie da. Takich słów brak w naszym słowniku. Jesteśmy po to by dla inwestora przedstawić najbardziej energooszczędne rozwiązania, na każdym etapie budowy. A to, że zajmujemy się wszystkim od początku do końca – idealnie na to pozwala. Mamy w tym najlepsze doświadczenie. Zadowolony klient, „zadowolone środowisko”, no i MY.
Podczas 4-dniowej konferencji (28.02.-3.03.2023) wystąpią naukowcy i praktycy aż z 60-krajów, z całego świata. Jesteśmy jedyną firmą budowlaną z Polski zaproszoną na tę konferencję. To dla nas zaszczyt i wyróżnienie. Z przyjemnością opowiemy o naszym unikatowym podejściu do pracy w systemie „Zaprojektuj i Wybuduj”. I obiecujemy relację z konferencji.

Przeczytaj również: