Obecnie dla Inwestorów cena zakupu to podstawowe kryterium wyboru, a przecież to tylko część wszystkich kosztów...

 Budynek będzie używany minimum 40 lat i takie parametry dachu jak kształt, szczelność, trwałość, kolor, izolacyjność, użyty materiał, recykling, czy możliwość wykorzystania pod fotowoltaikę mają dziś ogromne znaczenie.

Przekłada się to wprost na koszty użytkowania związane z ogrzewaniem, chłodzeniem czy wentylacją. Dlatego decyzja o wyborze dachu ma olbrzymi wpływ na koszt użytkowanie obiektu, a ewentualna jego wymiana lub naprawa to nie tylko duży wydatek, ale często zastopowanie prowadzonej wewnątrz budynku działalności na wiele tygodni. Dlatego proponujemy Inwestorom dach składający się z metalowej membrany łączonej na rąbek stojący, która nie tylko zapewnia stuprocentową szczelność, ale również odbija promienie słoneczne.

inteligentny_dach2

Jako izolację stosuje się tu wełnę szklaną, której niewielka waga ma pozytywny wpływ na gabaryty i cenę konstrukcji i fundamentów hali. Taki układ (blacha – wełna – blacha) pozwala również osiągnąć parametr RE60. Dach LMR 600 jako dach pływający eliminuje naprężenia związane z rozszerzalnością cieplną, a rąbki są idealną bazą do montażu fotowoltaiki za pomocą specjalnych klipów, bez perforacji poszycia dachu. Brak widocznych łączników ułatwia ewentualne odśnieżanie. 

Dach ten dedykowany jest do certyfikacji takich jak LEED lub BREEAM, co nie tylko podnosi wartość budynku, ale ma również pozytywny wpływ na środowisko. Dach ten dedykowany jest do certyfikacji takich jak LEED lub BREEAM, co nie tylko podnosi wartość budynku, ale ma również pozytywny wpływ na środowisko.

Przeczytaj również: