Budujemy dla wyjątkowych

Wyjątkowy. Lubimy to słowo. Taki właśnie jest dla Firmy M&J; ten rok. Obchodzimy 20-lecie działalności. Już dwie dekady zajmujemy się projektowaniem i budową obiektów przemysłowych. Pod indywidualne, wyjątkowe potrzeby klienta.

– Zbudować, rozwinąć i utrzymać firmę budowlaną na rynku przez 20 lat. Zapytacie jaka jest na to recepta? – Marcin Jakowicki, prezes Firmy M&J odpowiada, że takowej nie ma. – No może jedna: mieć wizję, dążyć do jej realizacji, wyznaczać sobie cele, nie poddawać się w obliczu problemów, a szukać rozwiązań. Chyba nie ma nic bardziej wyjątkowego, niż poradzić sobie z przeciwnościami. Stworzyć coś nowego mimo kryzysu. Właśnie tak działamy – wyjaśnia prezes Firmy M&J.

Nasza firma zawsze była nastawiona na innowacje, dlatego już w 2021 roku zaczęliśmy budować obiekty zaprojektowane w BIM. A od 2023 roku pracujemy w tym systemie. BIM to technologia 3D, która pozwala precyzyjniej analizować obiekty podczas projektowania, przewidzieć ewentualne kolizje i znaleźć rozwiązania na etapie tworzenia modelu. To niesamowicie ułatwia pracę w późniejszych fazach realizacji. Dodatkowo pozwala na stworzenie cyfrowego bliźniaka inwestycji i przekazanie go inwestorowi wraz z realnym obiektem. To innowacyjne rozwiązanie, które stanie się kiedyś standardem. Ale my na „kiedyś” nie lubimy czekać.

– Już to mówiłem, kilka lat temu, na łamach „Forbesa”. Nasza firma to taki ekskluzywny krawiec. U nas nie kupisz garnituru z sieciówki – podkreśla Marcin Jakowicki. – Naszemu klientowi szyjemy na miarę, idealnie skrojony garnitur. Do tego potrzebne są specjalistyczne narzędzia – dodaje.

Kiedy klient buduje kolejny obiekt… to tak naprawdę przychodzi do nas ze swoim marzeniem. Od dawna oferowaliśmy możliwość spaceru w goglach VR po obiekcie, zanim jeszcze rozpoczęliśmy budowę. Klient wirtualnie wybierał kolor ścian w swoim gabinecie, ustawiał technologię i … zakochiwał się. A teraz będziemy mogli nie tylko zwizualizować marzenie ale zaprojektować je w 3D – w systemie BIM.

– Dla wyjątkowych klientów potrzeba wyjątkowych, innowacyjnych rozwiązań. Pomagamy spełniać marzenia klientów. Nie, nie pomagamy! Spełniamy! – dodaje Marcin Jakowicki, prezes Firmy M&J.

W 2022 roku podpisaliśmy i zrealizowaliśmy inwestycje za 100 mln zł.

Przeczytaj również: